kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Vykradené auto

Jeden z velmi častých problémů je, když přijdete ke svému vozu a najednou zjistíte, že je rozbité okno a chybí autorádio.
Rozbité je třeba jedno z bočních okének, nebo jsou zloději schopni odemknout zámek dveří. Okno je patrné na první pohled, zámek dveří pozná většinou majitel vozu tak, že klíč více či méně drhne v zámku. Při takovémto zjištění volejte na linku 158, zjistěte, zda máte pojištění proti vandalismu ( od policistů budete potřebovat kopii Protokolu o trestním oznámení a později Vyrozumění o výsledku šetření, které předložíte pojišťovně ). Každopádně po zjištění poškození – vloupání s vozidlem již nemanipulujte, nic neprohlížejte a nezkoumejte. Policisté se budou pokoušet hledat stopy především na hladkých materiálech a obrňte se určitou trpělivostí, neboť jste se stal(a) obětí trestného činu a s tím je spojená značná administrativa. Důležitým údajem bude, kdy jste viděl(a) auto naposledy v pořádku. Pokud jste jen skočili do obchodu či banky atd., vylezli ven a auto bylo vykradené, je možné, že policisté použijí psa k vyčenichání zloděje. Výsledek šetření tzv. Vyrozumění obvykle doručí pošta dva měsíce poté, co jste věc oznámili na adresu, kterou jste sdělili do protokolu. Po nahlášení události se doma pokuste podívat po dokladech od ukradených věcí a odneste je na stanici, kde si je okopírují. Jde především o fotografie, doklady, kde jsou sériová čísla a případně doložení nákupní ceny.
Pokud náhodou uvidíte ukradenou věc někde v bazaru, nebo je dobré prohlédnout inzertní servery na internetu tak SAMI NIC nedělejte, kontaktujte policisty a oni danou věc zabaví.

Jak tomu předcházet:
určitě lze doporučit alarmy, ale především jde o zvolení parkovacího stání, vždy je lepší zaparkovat na hlavním tahu než ve tmavé uličce, dále často zloděj potřebuje prostor. To znamená, že když máte podélné parkování, dostane se zloděj do auta snáze než když stojí auta těsně vedle sebe. Určitě je dobrou prevencí zastavit na parkovištích rychlého občerstvení, před obchody, ze kterých vychází hodně lidí, nebo alespoň pod kamerami obchodů. Toto jsou pouze doporučení, protože otrlý zloděj se dostane téměř kamkoli.

Hlavní, co pomáhá je nenechávat věci a hlavně kabelky, nebo batohy na sedadlech viditelně všem kolemjdoucím. U autorádií jsou bezpečnější originál, která lze instalovat pouze do daného typu auta a těžko je namontujete jinam oproti dodatečně zakoupeným univerzálním rádiím.

Mezi věci, které pomáhají zloději, je otevírání kufru od řidiče, bez toho by se často zloděj do kufru ani nepodíval, protože jen tak překonávat jeho zámek zabere další čas a často z toho nic není. Pomocnou ruku také nabízí centrální zamykání, především v případě dodávek, kdy vytáhnutím kliky náhle otevřete i nákladový prostor. Ale to jsou již věci, které ovlivníte pouze při nákupu nového vozu.

Elektronické alarmy

Pro zabezpečení vozidel je nejvhodnější alarm, který je schopen Vás informovat o narušení prostřednictvím zprávy SMS na Váš mobilní telefon a zároveň opatřený sirénou, která upozorní okolí o narušení vozidla. Jedná se o dost náročnou záležitost z důvodu potřeby instalace odbornou firmou. Jednou z těchto možností je řada CA 180x Athos. Cena alarmu, je kolem 8985 ,- Kč, záleží na čidlech, která si k systému vyberete. Tento alarm lze rozšířit o bezdrátové detektory a vytvořit tak komplexní ochranu vozu.

Pro bližší informace doporučujeme navštívit :

Na těchto stránkách najdete mnoho informací ohledně možností elektronického zabezpečení. Vzhledem k tomu, že jsem již komunikovali s touto společností, můžete očekávat vstřícný a profesionální přístup.

 

 

 

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:09:17 | Poslední změna 18.03.2016 23:53:40