kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Vykradená nemovitost

Vykradený sklep, nebo garáž:
Do sklepa či garáže se Vám zloděj dostane po rozbití okénka, vypáčení dveří nebo poškození zámku ( většinou visací zámek ). Když věc zjistíte, na nic nesahejte a volejte Policii. Pokud došlo k poškození zámku, budou policisté potřebovat poškozený zámek k případnému zkoumání. Proto je dobré opatřit si jiný. Budete muset zjistit, zda máte pojištění, které se na vykradení vztahuje, potom je dobré vzít si od policistů kopii Protokolu o trestním oznámení. Také se policisté budou ptát, kdy jste viděli sklep naposledy, že byl neporušený a budou potřebovat vědět, zda máte doklady od odcizených věcí a popřípadě zda máte napsána sériová čísla ukradených věcí. Budete se muset obrnit trpělivostí, stal(a) jste se obětí trestného činu.

Vykradení bytu, domu či chaty:
Je velmi podobné sklepu. Pachatel vnikne oknem, poškozením dveří nebo zámku. Také rozhodně na nic nesahejte, na místo budou policisté pravděpodobně přivolávat technika kriminální policie ( jedná se o českou obdobu kriminálky Miami ). Je to odborník, který Vám prohledá byt a nafotí každou drobnost. Je možné, že bude použit pes, ale jako vždy budete nakonec odvezeni na stanici kde proběhne sepsání protokolů. Znovu bude potřeba abyste vyčíslili svou škodu, pokusili se najít fotografie a doklady od odcizených věcí a popřípadě sdělili sériová čísla. Je možné, že Vám a dalším uživatelům nemovitosti budou odebrány otisky a proveden stěr z úst, je to z toho důvodu aby bylo vyloučeno, že nalezené stopy jsou Vaše a patří skutečně pachateli.

Je to otřesná zkušenost, když do Vašeho útočiště vnikne někdo cizí a komplet Vám zpřehází celý byt.

Jak tomu předcházet:
Základem jsou pevné dveře, bezpečnostní zámky a popřípadě další elektronická zabezpečení jako jsou alarmy a kamerový systém. U sklepů je důležité, aby do něj nebylo vidět a rozhodně zhodnoťte dveře, které ke sklepu máte.

Pokud máte dům nebo byt napojen na bezpečnostní systém, který Vám oznámí narušení, neváhejte o věci informovat Policii. Policisté prohlédnou okolí domu, zda nejsou rozbitá okna, dveře a po Vašem příjezdu až odemknete vchod, tak Vám prohledají vnitřek domu. Nemusíte riskovat a policisté velmi rádi případně zajistí pachatele rovnou na místě.

 

Elektronické alarmy:

Pro zabezpečení sklepu či chaty bývá často problémem najít co nejlevnější alarm, který je schopen Vás informovat o narušení prostřednictvím zprávy SMS na Váš mobilní telefon a zároveň, aby byl alarm dostatečně snadný na instalaci vlastními prostředky a bez potřeby odborné firmy. Jednou z těchto možností je GSM Alarm. Cena základního setu, který obsahuje GSM základnu, jedno pohybové čidlo, magnetický kontakt na dveře a dva kusy dálkového ovládání je 3890 ,- Kč. Tento set je bezdrátový, takže jej lze snadno montovat a vzhledem k široké variabilitě příslušenství, které lze dokoupit je snadné rozšířit jeho možnosti.

Na těchto stránkách najdete mnoho informací ohledně možností elektronického zabezpečení. Vzhledem k tomu, že jsem již komunikovali s touto společností, můžete očekávat vstřícný a profesionální přístup.

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:11:18 | Poslední změna 19.03.2016 02:21:47