kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Senioři

Senioři jsou velmi ohroženou skupinou co se týká podvodů a krádeží. Bohužel dnešní zloději často vydávající se za podomní prodejce, nebo kontrolory odběrů vody si právě tyto lidi vyhledávají za své oběti. Jedním z důvodů je, že často mívají hotovost uloženou doma, dále jejich snížená možnost pohybu a v neposlední řadě snížená schopnost zapamatovat si vzhled podvodníků.

Podvodníci většinou působí velice seriózně, mají velmi slušné vystupování a jedná se o jednotlivce, dvojice až menší skupinky. V některých případech se dokonce vydávají za příbuzné, nebo známé příbuzných.  

 

Ukázka fiktivního případu krádeže na seniorech, případná podobnost je náhodná:

 

Vdova Nováková bydlí sama v panelovém domě, na dveře zazvoní mladý slušně oblečený muž, který se představí jako Franta Němec, že je kamarádem jejího vnuka, který mu půjčil 1 000,- Kč a protože bydlí nedaleko od paní Novákové tak se domluvili že peníze předá jí, kde si je vnuk vyzvedne. Dále jí mladík sdělí, že má pouze bankovku v hodnotě 2 000,- Kč a jestli by mu paní Nováková nerozměnila. Na to jej paní Nováková pozve dál a dojde k peněžence kde má uložené i zbylé úspory, z peněženky vyndá těch 1 000,- Kč vezme od mladíka bankovku a rozmění mu. Mladík poděkuje, požádá o trochu vody a paní Nováková dojde do kuchyně, kde mu trochu vody natočí do sklenice. Mezitím mladík odcizí celou peněženku, kterou měla paní Nováková uloženu v šupleti. Za vše mladík poděkuje a odejde. Po odchodu zjistí paní Nováková že její úspory jsou pryč a mladíka nikdo z příbuzných nezná.

 

Stejně se může tento scénář odehrát s obměnou, že mladík netvrdí že je kamarád vnuka, ale nabízí velmi výhodně k prodeji nějaké zboží, které je potřebné v domácnosti, nebo jako dárek dětem. Ve výsledku však stejně potřebuje rozměnit velkou bankovku a další vývoj je stejný jak u ukázkového případu.

 

Těmto situacím se dá čelit pouze vysokou obezřetností seniorů a hlavně seznámením seniorů s danou situací. Řekněte maminkám, dědům a babičkám, co je může potkat. Ať jsou obezřetní před jakoukoli nezvyklou péčí, kterou jim někdo věnuje. Dále je vhodné neotvírat každému cizímu člověku, který u jejich domu zazvoní. Případně vzhledem ke složitosti pozdější identifikace pachatelů, je i možné ať si klidně cizího člověka s kterých hovoří a přijde jim zvláštní vyfotografují pokud mají čím. Je možné, že to bude ten krok, který přiměje zloděje jít jinam a upustí od svého záměru, nebo bude snazší zjistit, kdo je podvedl.

 

Také pokud se senioři pohybují na ulici, jsou často terčem kapesních zlodějů, kteří jim pod záminkou pomoci nástupu nebo výstupu z dopravních prostředků prohledají kapsy a zavazadla. Stejně tak záminkou může být pouliční prodej. Ale zde je vždy potřeba osobně vyhodnotit nebezpečí, které hrozí od daného člověka. Často je příznakem přílišný fyzický kontakt, a tělesná blízkost.

 

zde je odkaz na další případ podvodů v článku iDNES:

 

 

 

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:12:32 | Poslední změna 27.02.2011 18:12:38