kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Příbuzní a násilí

Pokud máte problém s příbuznými, jedná se často o jednu z nejsložitějších situací, které jsou na hranici trestního řízení a občansko právního sporu.

Pokud však Vám příbuzný, přítelkyně nebo přítel něco odcizí, napadne Vás, ať slovně nebo fyzicky je potřeba Váš písemný souhlas k úkonům trestního řízení. Bez Vašeho souhlasu není možné stíhání provádět.

Následující část je určena především ženám, které jsou častěji oběťmi domácího násilí. Občas se stává, že mají nesrovnalosti s manželem či přítelem v rodině, které končí tím, že žena je fyzicky napadena. Rozhodně není dobré stále dokola spoléhat na to, že se věc vyřeší sama a násilník slibuje, že to podruhé či potřetí atd. již neudělá. Pokud dochází k napadení opakovaně, je v zákonných možnostech které jsou uvedeny níže v případě potřeby provést vykázání násilníka až na 10 dnů.

Jak poznat domácí násilí?

Je to nejen fyzický, ale také psychický nátlak.
(fyzické napadení je asi každému jasné, forma psychického nátlaku je hůře představitelná)
Zde jeden fiktivní případ psychického nátlaku:
Dcera je závislá na alkoholu a terorizuje rodiče neustálými nadávkami. Matka chová výstavní kočky, které jí dcera vypustí volně do přírody, prodá otcovu sbírku mincí a různé vybavení domu. Dcera bydlí v patře rodinného domu a rodiče v přízemí, dcera úmyslně rozbije jejich televizi v obývacím pokoji v přízemí s tím, aby neměli na co koukat a sama jde do patra, kde má v pokojíku svou vlastní.

Znaky domácího násilí jsou:
- domácí násilí se děje v domácnosti
- již nějakou dobu trvá ( pokud je to déle jak půl roku je to určitě dlouhodobé )
- násilí vzrůstá, většinou od nadávek přes facky až po těžké ublížení na zdraví

Domácího násilí se nemusejí dopouštět pouze muži, otcové, ale mohou to být i ženy či děti, které terorizují své rodiče či prarodiče.

V každém případě DOPORUČUJI vždy skutečnost nahlásit, zaprotokolovat, aby bylo zřejmé když by se věc opakovala, že se nejedná o ojedinělý případ, že je to dlouhodobější proces. Uvědomte si, že Vy jste obětí a jde o Vaše zdraví a život.

Také pro poradu doporučuji kontaktovat například BÍLÝ KRUH BEZPEČÍ

stránky jsou : http://www.domacinasili.cz/
případně na NONSTOP telefonní lince: 257 317 110
- je dobré se i jenom vypovídat z problému s někým z odborných poradců, navíc linka je anonymní.
 

 

 

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:11:49 | Poslední změna 27.02.2011 18:12:01