kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Když Vás okradou

Co dělat, když Vás někdo okrade?

Když Vás někdo okrade, je rozdílné, zda Vám ukradl věc odloženou, nebo jste ji měl tzv. při sobě a výše škody, hranicí je částka 5 000,- Kč. Pokud si v restauraci odložíte peněženku (ať na stůl nebo v zanechané kabelce) v hodnotě 200,- Kč a máte v ní 300,- Kč, a po návratu z toalety tam peněženka není, jedná se o přestupek. Pokud bude volně odložená a je v hodnotě 2000,- Kč a v ní máte 3000,- Kč, pak se jedná o trestný čin. Taktéž je trestným činem, pokud je peněženka v hodnotě 200,- Kč a v ní máte třeba byť jen 10,- Kč a po celou dobu jste ji měli ve Vaší kapse či kabelce, ze které ji zloděj ukradl (jedná se o tzv. krádež při sobě) – např. v prostředcích MHD, nákupních centrech atd.

Nejhorší variantou krádeže je takzvané loupežné přepadení, kdy se zloděj věci zmocní za použití násilí. V takovém případě rovnou volejte POLICII ČR ( 158 ) přímo na místo, kde k přepadení došlo, oni Vám případně zavolají i lékaře a celou věc nejspíš bude řešit Služba kriminální policie a vyšetřování.

Pokud byla v peněžence platební karta, okamžitě zavolejte do Vaší banky, zablokujte ji a zeptejte se, zda byl proveden výběr, nebo jen pokus výběru. Tuto skutečnost sdělte rovněž policistům, protože na základě toho budou požadovat kamerové záznamy z místa výběru daného bankomatu.

Co se týká odcizených dokladů, jejich odcizení bude zaprotokolováno. Za Občanský průkaz Vám bude vystaveno náhradní potvrzení. Toto potvrzení nelze většinou využívat k výběru peněz. Nové doklady Vám vystaví až na příslušném obecním úřadě či magistrátu.

Předcházet těmto krádežím se dá pouze obezřetností a nenechávat věci někde volně ležet.
 

 

 

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:11:31 | Poslední změna 27.02.2011 18:11:42