kontaktní e-mail: bezpeci.huu@email.cz

Vítejte na BEZPECI.HUU.cz
Stránky jsou vytvořeny na pomoc při komunikaci s Policií ČR a případně předcházení potřebě této komunikace.

Doufám, že všechny informace zde uvedené Vám vytvoří dobrý obrázek o možnostech řešení skutečných situací, které Vás mohou potkat a doufáme, že nikdy nepotkají.

Informace zde uveřejněné jsou vždy řešeny se skutečnými policisty PČR, vycházejí z jejich dlouholetých zkušeností. Dále spolupracujeme s Advokátní kanceláří Kind Výborčík, služby této kanceláře naleznete na stránkách :

    http://www.kindlvyborcik.cz/

Ohledně poradenství s technickým zajištěním budov spolupracujeme se společností AZ, která provádí široké spektrum technické ochrany budov, produkty této společnosti naleznete na stránkách:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb

 

 

Vzhledem k velkému množství služeben stránku stále rozšiřujeme.

 

Bezpečnostní poradna, bodový systém, ochrana dětí a majetku

 

Bodový systém a Přestupky

Přestupky v dopravě s námi obyvkle řeší Policie a jsou věcí, která předpokládám trápí každého řidiče. Nikdo z nás nemá úplně čisté svědomí a někdy se přestupku dopustíme aniž bychom to vůbec věděli ( většinou přehlédnutí značek ).
Přestupku v dopravě se většinou dopustíte tak, že porušíte nařízení jiného zákona. Pokud to mám vysvětlit jako člověk, znamená to, že zákon 361/2000 Sb. o silničním provozu nařizuje mimo jiné, že řidič je povinen za jízdy svítit ( § 32/1 ). Pokud za jízdy nesvítíte, porušili jste toto ustanovení a proto jste se dopustili přestupku dle § 22/1,L přestupkového zákona 200/1990 Sb. Oba zákony najdete v užitečných odkazech.

V následujícím seznamu najdete přestupky v dopravě a jejich sankce

 

Jak na pokuty v dopravě:
Nejlepší je dávat si pozor a ničeho se nedopustit, ale pokud už jste se něčeho dopustili, základem je obyčejná lidská slušnost, protože policista má posuzovat míru společenské nebezpečnosti. U většiny přestupků je stanovena maximální hranice v Kč, takže málokdy dostanete maximum ( i když např. u telefonování za jízdy je určeno 1000,- Kč a tam nepomůže nic ).
Když Vám policista uděluje pokutu, tak se ptá zda s ní souhlasíte. Pokud řeknete, že ano, tak vám vypíše blok zaplacený na místě, nebo nezaplacený na místě a předá Vám složenku. Pokud řeknete že ne, pokutu nedostanete ( hned ), ale policista věc oznámí na příslušný magistrát, který si Vás později pozve k vysvětlení. Tato varianta je dobrá v případě, pokud jste si jisti, že dané věci jste se nedopustili, ale pokud shledá přestupková komise, že měl policista pravdu, tak Vás čeká poplatek za řešení komisí a většinou vyšší pokuta než by byla na místě.

Bodový systém, tabulka:

 

 

 

 

fórum

Vytvořeno 27.02.2011 18:07:03 | Poslední změna 27.02.2011 18:07:18